HYPOTEKÁRNY ŠPECIALISTA

Ing. Filip Kúrňava
Od roku 2012 pomáham ľuďom s hypotékou na kúpu bytu, stavbu domu alebo so spájaním úverov a znížovaním mesačných splátok.

Hypotekárny špecialista

Ing. Filip Kúrňava

Od roku 2012 pomáham ľuďom vyjednať lepšie podmienky, nižšie úroky a odpustenie poplatkov pri vybavovaní hypotéky na kúpu bytu, stavbu domu alebo so spájaním úverov a znížovaním mesačných splátok.

Som

FILIP KÚRŇAVA

pracujem ako hypotekárny špecialista a v tomto článku Vám ukážem ako na svojej hypotéke môžete zarobiť až 1 500 eur.

KTO MÔŽE ZAROBIŤ ?

  • každý, kto má vyročie fixácie na svojej hypotéke v mesiacoch 11/2018, 12/2018, 1/2019, 2/2019 a 3/2019 a nemá svoju hypotéku v ČSOB banke
  • každý, kto spláca hypotéku so štátnym príspevkom pre mladých dlhšie ako 4 roky a nespláca ju v ČSOB banke

AKO TO FUNGUJE ?

Každému, kto do 31.12.2018 podá žiadosť v ČSOB banke o prenesenie svojej hypotéky do tejto banky a následne sa prenos zrealizuje najneskôr do 31.3.2019, tak mu banka vyplatí benefit vo výške až 3 mesačných splátok.

Keďže vo výročí fixácie Vám vaša súčasná banka nemôže zo zákona účtovať poplatok za prenos hypotéky do inej banky, tak benefit, ktorý získate z ČSOB banky je Váš čistý zisk.
Rovnako Vám vaša súčasná banka zo zákona nemôže účtovať poplatok za prenos hypotéky do inej banky, ak splácate hypotéku so štátnym príspevkom pre mladých dlhšie ako 4 roky.

Príklad koľko môžete zarobiť:

Ak je zostatok Vašej hypotéky menej ako 50 000 eur, tak po prenose Vám ČSOB banka zaplatí benefit vo výške 1 mesačnej splátky.

Ak je zostatok Vašej hypotéky od  50 000,01 eur do 100 000 eur, tak po prenose Vám ČSOB banka zaplatí benefit vo výške 2 mesačných splátok.

Ak je zostatok Vašej hypotéky nad  100 000,01 eur tak po prenose Vám ČSOB banka zaplatí benefit vo výške 3 mesačných splátok.

ÚROKOVÉ SADZBY V ČSOB BANKE

Úrokové sadzby v ČSOB banke pri refinančných hypotékach sú porovnateľne s úrokmi v iných bankách ako VUB, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, Unicredit banka, OTP banka, ...

KOĽKO VÁS TO BUDE STÁŤ ?

  • poplatok za spracovanie hypotéky v ČSOB banke je 0 eur
  • poplatok vo Vašej starej banke za prenos hypotéky pri výročí fixácie 0 eur
  • znalecký posudok ČSOB banka akceptuje aj niekoľko rokov starý, pretože si ho bezplatne prerobí na nový
  • ak máte založený byt, potom znalecký posudok nepotrebujete, banka si urobí bezplatne interné ocenenie
  • ak by ste si chceli spraviť nový znalecký posudok, banka Vám preplatí 100 eur pri byte a 150 eur pri dome
  • jediný poplatok je 66 eur na kolok, ktorý budete musieť zaplatiť na katastri pri prenose hypotéky do inej banky

V ČOM JE HÁČIK ?

V ničom. Skutočne to je také jednoduché. Bez poplatkov a pokút môžete na svojej hypotéke zarobiť len tým, že si ju prenesiete do ČSOB banky. Informáciu o tejto možnosti nájdete aj na oficiálnej web stránke ČSOB banky.

PREČO BY STE TERAZ NEMALI ÍSŤ SAMI DO ČSOB BANKY, ALE PRI REFINANCOVANÍ VYUŽIŤ BEZPLATNÉ SLUŽBY HYPOTEKÁRNEHO ŠPECIALISTU ?

Mojou úlohou ako hypotekárneho špecialistu nie je len výrazná časová úspora a pomoc pri vybavovaní novej alebo refinančnej hypotéky. Mojou hlavnou výhodou je, že poznám situáciu svojich klientov. Vďaka tomu dokáže kontaktovať v správny čas tých ľudí, ktorí už hypotéku síce splácajú, ale môžu využiť vo svoj prospech konkurenčný boj bánk, a tým ušetriť na mesačnej splátke a celkovej preplatenosti hypotéky.

Filip Kúrňava ma oslovil s návrhom, že vďaka rastúcim cenám nehnuteľností je možné spojiť môj hypotekárny úver na byt s úverom na auto. A výsledok? Zníženie mesačných splátok o 100 eur!

Marek TrnovszkýŽilina

Prečo je to dôležité?

Hypotéka je dlhodobý záväzok, častokrát na 20 alebo až 30 rokov. Splátky hypotéky Vám zoberú výraznú časť Vašich zárobkov. Neustále zmeny a konkurenčný boj bánk Vám môžu výrazne pomôcť pri splácaní alebo naopak môžu Vašu hypotéku výrazne predražiť.
Ak si pri splácaní hypotéky budete myslieť, že keď ste dlhoročný/VIP klient, ktorý vždy spláca všetko pravidelne, že Vás banka bude informovať o najlepších ponukách, tak ste na veľkom omyle, ktorý Vás môže vyjsť poriadne draho!
Chcete vedieť prečo to tak je? Čítajte ďalej.

Ak Vám povedia vo vašej banke, že sa niečo nedá, neuspokojte sa s tým a vyhľadajte odborníka. Mne pomohol Filip Kúrňava. A výsledok? Zníženie mesačnej splátky o 100 eur!

Janka ŠkulcováŽilina

Prečo sú moje služby bezplatné?

Nie, nežijem zo vzduchu :) 
Mojou odmenou za starostlivosť o svojich klientov je samozrejme provízia, ktorú dostanem len vtedy, keď viem dobre poradiť a ľudia majú z mojej práce reálny úžitok. Výška tejto provízie absolútne neovplyvňuje parametre hypotéky a pre klienta sú teda moje služby 100% bezplatné. Provízia je tam totiž vždy. Buď si ju ponechá banka alebo ju vyplatí mne.

Filip Kúrňava nás kontaktoval, že sa naskytla možnosť znížiť úrok na hypotéke. Naša banka nám nevyhovela, tak sme sa rozhodli prejsť do inej. Výsledkom je znížená úroková sadzba a mesačná splátka o cca 70 eur.

KučerkovciBytča

Prečo sa nespoliehať na svoju banku?

Keď Vám dobre proaktívne poradím ja ako ušetriť, tak vy ušetríte a ja zarobím. Keby Vás, ale kontaktovala Vaša banka mimo výročia fixácie hypotéky (vo fixe to banke prikazuje zákon) s tým, že existuje možnosť ako platiť menej, tak vy ušetríte, ale banka prerobí, lebo jej zaplatíte menej na úrokoch. 
Preto Vaša banka, aj keď ste jej dlhoročný klient, ktorý všetko spláca poctivo, nemá najmenší dôvod Vás osloviť, že môžete ušetriť pri splácaní hypotéky.

"Keď som povedala v mojej banke, že chcem navýšiť hypo, dostala som odpoveď, že sa to nedá. Vraj si mám radšej zobrať spotrebný úver, samozrejme s výrazne vyššími úrokmi a väčším preplatením. Filip Kúrňava mi ukázal, že sa to dá. Pomohol mi s vybavením a do 10 dní som mala peniaze na účte. Som rada, že som sa nenechala prehovorit v banke na nevýhodný spotrebný úver."

Silvia HrivíkováŽilina - Divinka

V ČOM SOM INÝ AKO FINANČNÍ PORADCOVIA, KTORÍ TIEŽ ĽUĎOM POMÁHAJÚ S HYPOTÉKOU?

  1. Nikdy som nežiadal a ani nebudem žiadať od svojich klientov, aby mi dávali odporúčania a kontaktné údaje na svojich známych, kolegov alebo rodinných príslušníkov.
  1. So svojimi klientmi riešim len to, čo chcú riešiť oni sami. To znamená, že keď chcete riešiť hypotéku, tak riešime hypotéku a nebudem Vás otravovať a zaťažovať so sporeniami, investovaním, poistením …

Filip, vedel by si pomôcť aj mne?

Musím Vás varovať: nie som kúzelník a nie vždy sa dá pomôcť každému a hneď.

Ale môžem Vám dať k dispozícii celé svoje know-how, ktoré mám aby sme spoločne našli riešenie Vašej situácie.

Ak riešite hypotéku, nebojte sa skonzultovať s Filipom. Nič Vás to nestojí a pozná aj “podpultové” možnosti bánk.

Alžbeta MaliačkováPoluvsie

Potrebujete poradiť?

Ozvite sa mi, rád Vám pomôžem:

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia Vášho dotazu. Spracovanie osobných údajov

Chcete si vyjednať lepšie podmienky, nižšie úroky a odpustenie poplatkov pri vybavovaní hypotéky?

Stiahnite si ebook, dozviete sa ako.