HYPOTEKÁRNY ŠPECIALISTA

Ing. Filip Kúrňava
Od roku 2012 pomáham ľuďom pri vybavovaní hypoték a financovaní bývania.

Hypotekárny špecialista

Ing. Filip Kúrňava

 Od roku 2012 pomáham ľuďom pri vybavovaní hypoték a financovaní bývania.

Môžem založiť viac nehnuteľností, aby som získal vyššiu hypotéku?

Chcete si zobrať hypotéku, ale výška hodnoty Vašej nehnuteľnosti nepostačuje? Chcete si kúpiť byt, ale nemáte nasporené peniaze a potrebujete hypotéku na 100% kúpnej ceny? V takomto prípade Vám môže pomôcť možnosť založiť viaceré nehnuteľnosti na jednu hypotéku.

Banky poskytujú najlepšie podmienky pri hypotékach (najnižšie úroky), keď výška úveru je do 80% hodnoty nehnuteľnosti, ktorú v prospech hypotéky zakladáte. Dobrá správa je, že na jednu hypotéku môžete založiť aj viaceré nehnuteľnosti. V takomto prípade banka spočíta hodnotu oboch nehnuteľností a pokiaľ Vám to dovolí Váš príjem, tak banka Vám poskytne až 80% súčtu hodnôt oboch nehnuteľností.

Ako a kedy môžem jednu nehnuteľnosť z hypotéky odstrániť?

Možno Vás teraz napadlo, že keď je hypotéka na 30 rokov, ako dlho musia byť založené v prospech banky obe nehnuteľnosti? Odpoveď je jednoduchá. Keď zostatok hypotéky klesne na hodnotu jednej nehnuteľnosti, potom banka odstráni záložné právo z druhej nehnuteľnosti. To znamená, že ak po 5 rokoch splácania klesne zostatok hypotéky natoľko, že hodnota jednej nehnuteľnosti bude postačovať, potom ostane v prospech banky založená iba jedna nehnuteľnosť.


HYPOTÉKA ALL INCLUSIVE